Kategórie
Aktuálna zľava
Podľa ceny
TOP 10

Mravčia farma - veľká modrá

Mravčia farma - veľká modrá

Mravčia farma - veľká modrá

Dodacia doba: Momentálne nieje dostupný
Záruka:24 mesiacov
Cena:
17.8 €

Momentálne nieje dostupný tento tovar - vyberte si iný tovar z našej ponuky


Popis - Mravčia farma - veľká modrá

Štýlový doplnok a vhodný darček do každej domácnosti – nie len pre etnológov na pozorovanie správanie sa mravcov. Farmu vyrobila priamo NASA – Antquarium bolo na palube vesmírnej lode S.T.S. 107 v máji 2000 – vedci skúmali ako sa mravce správajú v beztiažovom stave.

 

Akvárium je naplnené priehľadným modrým gélom, gél je netoxický a slúži aj ako krmivo pre mravce. Mravce nie sú dodávané – treba si ich nachytať niekde na záhrade – odporúča sa 10-15mravcov. Jedna mravčia kolóna prežije 3-6mesiacov a spotrebuje približne 4% gélu, takže potom nie je problém nachytať ďalších mravcov a vložiť ich do svojho akvária.

 

Mravce môžete sledovať cez priehľadný gél a sledovať aké chodby dokážu mravce vybudovať. Do nádoby nedávajte žiadny iný hmyz, raz za týždeň ju otvorte kvôli prevzdušneniu.

 

Balíček obsahuje okrem nádoby aj lupu pre priblíženie mravcov aj paličku, ktorou na začiatku 2–3× pichnite do gélu – vytvoríte základy chodieb mravcov. Ak náhodou nejaký mravec zomrie, nemusíte ho zložito loviť v chodbách gélu – ostatné mravce ho vynesú hore pri čistení chodieb.

 

Rozmery:

135 (výška) x 170 (širka) x 35 (hĺbka)

 

Fakty o mravcoch:

- Mravce sú jedny z najstarších žijúcich tvorov na Zemi, vývoj mravcov je minimálny – vyzerajú skoro tak isto ako spred niekoľko miliónov rokov.

- Vzhľadom na pomer hmotnosť tela : hmotnosť čo dokážu uniesť patria mravce medzi najsilnejšie živočíchy na svete – unesú 10-20 násobok svojej hmotnosti.

 

Obsah balenia:

1× Antquarium
1× Lupa
1× Palička na vytvorenie dierKategória: Originálne darčeky

Diskusia k Mravčia farma - veľká modrá

29.02.2012 | admin

Dobry den, ano miery akvaria su v mm...

29.02.2012 | jana

este by som sa chcela opytat, miery akvaria su uvedene v mm? dakujem pekne, dobru noc

29.02.2012 | admin

Dobry den, tovar je z nasho skladu expedovany 24 hodin od vytvorenia objednavky cez postu prvou triedou.. Cize najneskor do 3 pracovnych dni by ste tovar mali mat u vas doma.

29.02.2012 | jana

Pekny vecer, chcela som sa opytat, za kolko dni pride tovar po objednani domov.. dakujem pekne Traditi